שינוי הסעיפים הנוירולוגיים בתקנות ביטוח לאומי לקביעת נכות

ועדת האיגוד לשינוי הסעיפים הנוירולוגיים בספר תקנות לקביעת נכות של הביטוח הלאומי סיימה את עבודתה. את העבודה של הועדה ריכזו ד”ר אולגה חילקביץ’ והח”מ.

ב- 4/8/2014 פירסם המוסד לביטוח לאומי ברשומות תקנות חדשות לקביעת נכות לאנשים עם הפרעות נוירופסיכיאטריות (דמנציה, הפרעת שכחה אורגנית, אנצפלופתיה אורגנית והפרעת קשב התפתחותית); תקנות אלה שמאוגדות בסעיף 32א בחלק א’ בתוספת לתקנות לקביעת נכות נכנסו לתוקף כבר ב-1/9/2014.

כעת השלים הביטוח הלאומי את עדכון פרק נוירולוגיה המסורתי כולו (סעיפים 29 – 32 בחלק א’ בתוספת לתקנות לקביעת נכות) לאחר שקיבל את התייחסויות משרד הבריאות ושאר הגופים הרלוונטיים, לאחר שועדת האיגוד סיימה את עבודתה על העדכון כבר בתחילת 2014. התקנות החדשות פורסמו ברשומות ב-22/12/2015 וייכנסו לתוקף ב-1/7/2016.
כדי להקל על החברים המתעניינים שמכהנים בועדות הביטוח הלאומי, או כותבים חוות דעת לביטוח הלאומי, או סתם מתעניינים, מצורפים 3 קבצים:

התקנות החדשות לקביעת נכות בנוירולוגיה כפי שפורסמו ברשומות ב 22.12.2015.

כתזכורת אני מצרף גם את הקובץ של תקנות לקביעת נכות בתחום נוירופסיכיאטריה ב 4.8.2014. (תקנות שלא היו קיימות קודם בתחום נוירולוגיה).

למתעניינים, מצורף קובץ השוואתי בין הסעיפים הישנים לסעיפים החדשים(בכל מקרה של שינויים בניסוח בסעיפים החדשים בקובץ ההשוואתי לזה שפורסם ברשומות, הניסוח כפי שפורסם ברשומות הוא שקובע, כמובן)

אנחנו מודים לכל מי שסייע בעבודה ובעצה
ד”ר ברוך אלעד
פורסם בקטגוריה חדשות , מאת מערכת האיגוד הנוירולוגי.

תגובה אחת על העדכון “שינוי הסעיפים הנוירולוגיים בתקנות ביטוח לאומי לקביעת נכות

כתיבת תגובה